Вибираємо обідній стіл на кухню

Вибираємо обідній стіл на кухню

Ефектний та правильно підібраний обідній стіл буде прикрасою будь-якої кухні. Про такий елемент інтер'єру мріє кожна господиня, щоб зібрати за ним усю родину під час вечері чи сімейного свята. Існує багато правил та критеріїв вибору подібних виробів. Вони допоможуть кожному правильно зорієнтуватися у величезному асортименті подібних виробів і зупинитися на найкращому.

магазин меблів

Що необхідно знати про обідні столи

Кухня завжди вважалася найважливішим приміщенням житла. Незалежно від того, будинок це чи квартира, їй завжди знайдеться місце у житловому просторі. Якісний стіл обідній вважається невід'ємним атрибутом кухонної зони та вбудованої в неї групи меблів. Він призначений для різних завдань – розміщення членів сім'ї під час сніданків, обідів та вечерь, прийому гостей під час проведення урочистостей, вечірніх посиденьок та чаювання. Також на ньому можуть готувати, займатися творчістю чи навіть виконувати домашні завдання для школи.

Не дивно, що часом буває надзвичайно складно вибрати потрібний стіл – він занадто багатофункціональний. Знання тонкощів дозволить уникнути помилок і підібрати найбільш вигідний варіант, який внесе в інтер'єр колорит, і буде ефективно виконувати покладені на нього завдання.

магазин меблів

Основні принципи вибору обідніх столів для кухні

Завітавши у магазин меблів, покупці можуть зіткнутися з серйозною проблемою – їм запропонують неймовірно широкий асортимент обідніх столів для кухні. Це змусить витрачати багато часу на вибір відповідної моделі. Прискорити процес допоможе знання основних факторів вибору. Звертати увагу потрібно насамперед на:

  • параметри стільниці;
  • матеріал, з якого виготовлений стіл;
  • форму стільниці;
  • кількість ніжок;
  • вбудовані функції;
  • колір столу;
  • дизайн виробу.

На сьогоднішній день обідні столи виготовляють із величезної кількості матеріалів. Для цього використовуються МДФ, ДСП, ротанг, скло, метал, натуральне дерево, матеріали, які імітують природні речовини (камінь і дерево), пластик, акрил. Який саме підійде у конкретному випадку, варто вирішувати, виходячи з активності його застосування, кількості осіб, які за ним щодня розташовуватимуться, а також розміру приміщення.

Важливо пам'ятати! Найбільш комфортними вважаються прямокутні стільниці. Вони дозволяють ефективно використовувати простір кухні. Квадратні моделі менш зручні, як і круглі. Овальні аналогічні прямокутним і застосовуються для більш просторих приміщень.

магазин меблів

Додаткові критерії вибору

Перед тим, як купити обідній стіл, необхідно оцінити його місткість. Для сім'ї з 4-6 осіб буде достатньо виробу зі стільницею 150 на 90 см. Якщо подібний стіл здається маленьким, можна обрати модель 200 на 110 сантиметрів, але за ним цілком комфортно вдасться розмістити до восьми осіб. Для маленької кухні варто звернути увагу на обідній стіл із розкладною стільницею або вбудованим механізмом трансформації. У цьому випадку вдасться за пару секунд збільшити корисну площу вдвічі. У зібраному вигляді він буде невеликого розміру та не займе багато місця.

На окрему увагу заслуговує стиль приміщення. Для класичної кухні ідеальним рішенням буде стіл із натурального дерева або каменю. Сучасним лаконічним стилям (хай-тек чи мінімалізм) імпонують скляні та металеві вироби без декору. Для кухні кантрі або лофт підійдуть столи з МДФ, дерева та комбінованого типу (що поєднують декілька видів матеріалів).