Яка тепла підлога підійде під плитку?

Яка тепла підлога підійде під плитку?

Тепла підлога не втрачає актуальності та стає популярнішою з кожним роком. Це надійна і якісна альтернатива традиційній системі опалення. Інфрачервона тепла підлога під плитку може використовуватись як додаткове чи основне джерело опалення. Як правильно вибрати систему обігріву під плитку?

Як вибрати теплу підлогу в будинок?

тепла підлога під плитку

Перед тим, як придбати систему обігріву для квартири чи будинку, потрібно визначитись з типом теплої підлоги. Водяна система чудово підходить під плитку для великих комерційних приміщень та жилих кімнат у будинку, однак такий варіант не завжди можливо встановити у квартирі. 

Якщо вам потрібна електрична тепла підлога під плитку, яка буде виступати в якості основного опалення, найкращим варіантом стане нагрівальний кабель. Спеціальний гріючий кабель працює при підключені до термостату, який дозволяє регулювати температуру, вмикати таймер, так значно зекономити на оплаті платежів за електрику. 

Якщо замінити звичайний лічильник на двофазний, який рахує різні тарифи вдень і вночі, можна значно зекономити. Вночі нараховується нижча ціна за кіловат, що дозволяє вигідно обігрівати спальню та інші жилі приміщення. При встановленному таймері зранку система буде працювати на підтримку температури. 

Технології укладання нагрівального кабеля

тепла підлога

За допомогою варто звернутись до спеціалістів, які мають досвід та знають технології монтажу теплої підлоги. Перший варіант полягає в укладанні утеплювача під армуючу сітку, до якої потрібно прив'язати нагрівальний кабель за допомогою хомутів. Перед тим як покласти плитку необхідно залити чистову стяжку не менше як на 4 см. 

Інший варіант не передбачає використання армуючої сітки, натомість необхідно залити проміжну стяжку біля одного сантиметру, а далі прибити монтажну стрічку, яка використовується для кріплення кабелю. Якщо ви вирішили купити теплу підлогу під плитку в вигляді нагрівального кабелю, врахуйте його недоліки, а особиливо час обігріву кімнати. Щоб нагріти 1 см підлоги необхідно витратити близько півгодини.

Яку систему обігріву обрати?

купити теплу підлогу

Якщо ви проживаєте у квартирі з низькими стелями та не хочете піднімати рівень підлоги на декілька сантиметрів, варто розглянути наступні системі обігріву підлоги: нагрівальний мат або окремий кабель. Перший варіант являє собою готовий мат, в якому на тефлоновій сітці з урахуванням певного кроку укладання прокладений кабель. За допомогою мату є можливість самостійно провести монтаж, оскільки готовий виріб потрібно вкласти в шар клею під плитку. 

Переваги нагрівального мату:

  • закінчена конструкція;

  • швидкий монтаж;

  • швидкість нагріву.

В продажі представлений нагрівальний кабель, який може бути вмонтований в сітку, так і знаходитись окремо. Його ціна значно менша за готовий мат, але ця система важча для самостійного підключення. Якщо ви не маєте досвіду в укладанні теплої підлоги, краще звернутись за допомогою до спеціаліста, аби не наплутати з певним кроком укладання.